הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

נחל דוד – מסלול מומלץ

נחל דוד הנו מסלול נהדר בכול ימות השנה, אך מי שמבקש להיכנס למים ואף לזכות באפשרות להציץ על גורי יעלים שזה עתה נולדו, ייעשה בחוכמה אם יכוון אל עונת האביב. מה הופך את נחל דוד להיות כה פופולארי? ובכן- שילוב נהדר של מים צלולים שזורמים בו בכל עונות השנה, מקבץ צוקים מרשימים שמספקים כמות נדיבה של צל וכמובן מבחר צמחייה מוריקה לצד בעלי חיים שכבר התרגלו לנוכחות של בני האדם, ועל כן לא פעם הם מתקרבים ומחכים בשקט שתוציאו מצלמה.


    

כובע, בקבוק מים ויוצאים לדרך

נחל דוד הנו נווה מדבר מרהיב ביופיו אשר מציע טיול רגלי שמתאים הן למבוגרים והן לילדים. אורך המסלול מסתכם בקילומטר וחצי, כך שבתום שעתיים ניתן לחזור אל נקודת ההתחלה, לצד חיוך גדול ומבחר חוויות נהדרות. מבקשים לצאת לדרך? ובכן יש לעלות על כביש 90 ולנסוע לאורכו של ים המלח. לאחר שעוברים את קיבוץ עין גדי יופיע השלט המיוחל שינחה את המשך דרככם - אל עבר חניון השמורה בו מחכה לכם שער הכניסה. בתחילת המסלול יש לשמור על כיוון צפון מערב וכמובן להתחיל ליהנות ממבחר עצי השיטה שמארחים מגוון ציפורים ונברנים, כגון שפני סלע שכלל אינם ממהרים להסתתר.

נקודת שכשוך

לאחר היכרות ראשונית עם חיות המדבר, ובערך לאחר כ200 מ` במעלה השביל, נחשפים לאחד המראות היפים של המסלול - מפל מים מרשים שניתך מטה אל עבר ערוץ מים שנחצב באופן טבעי. פה יש לקחת את הפניה הימנית ולחצות את הערוץ תוך כדי עלייה לכיוון הגדה הצפונית, שם מחכה מעין סדרת מדרגות טבעיות שיובילו לקראת הפיצול הבא. בפיצול מומלץ לקחת שמאלה דרך מערה מרשימה שמהווה טעימה מתקופת חיים הרבה יותר רחוקה, ופשוט ליהנות מהמחזה שמחכה לכם - מפל מים נוסף שנושק לבריכה בעלת מים צוננים המזמינים טבילה נעימה.

נופים מרשימים

לאחר ההפוגה המומלצת בבריכה, יש לחזור אל הצומת הקודמת ולטפס בצורה נינוחה אל מעל לערוץ. מי שיידע להסתכל, יבחין במצוק ההעתקים שמהווה מחזה מרשים בפני עצמו, כך שפה ניתן להתרשם מהקונטרסטיות המהפנטת שבין מראה ההרים הצחיחים לבין מראה המסלול המוריק שנהנה מזרימת מים צוננים. מכאן ממשיכים אל עבר מערה נוספת, אך הפעם מסוג אחר, כיוון שמדובר במערה שעשויה מקני סוף.

עד הפעם הבאה

ממשיכים עם המסלול עד שנגלה אחד המראות היותר מרשימים - מפל שולמית שניתך לאורך כשלושים מ` אל עבר בריכה קסומה. זה הזמן לבצע עצירה נוספת והפעם פשוט לאפשר לרחשי המקום להעביר אתכם חוויה מרגשת. לאחר שמחליטים להמשיך הלאה, יש לעבור לגדה הדרומית, לנוע לאורך הנחל ושוב ליהנות מהצמחייה, ממערות הקנים ומבעלי החיים שמארחים אתכם בביתם. כאשר מגיעים חזרה למפל הראשון, יש להתחיל להיפרד מהמסלול כיוון שהגעתם לסופו.

מי שמחפש אחר יום כיף בים המלח מוטב שיכלול את מסלול נחל דוד, ואם יש זמן, אז גם ראוי שייבחן אופציות נוספות כגון נחל ערוגות, המקדש הכלקוליתי, תל גורן, בית הכנסת העתיק וכמובן טבילה בים המלח.