הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

טיפים לנסיעה בטוחה בחורף באזור ים המלח

יוצאים לחופשה חורפית באזור ים המלח? מלבד ציוד חם ומחמם ומגוון המלצות על אטרקציות רלוונטיות לעונה זו של השנה, מוטב כי תצטיידו גם בכמה טיפים לנהיגה בטוחה ונכונה. בשביל זה אנחנו כאן.


    

כאשר יוצאים לחופשה בים המלח בחורף מומלץ לנקוט במשנה זהירות בעת הנסיעה ולו רק בשל העובדה כי רבים המקרים בהם תיתקלו בהצפות. זאת במיוחד לאחר אירועי גשם מקומיים אשר מובילים לא פעם לשיטפונות. על אף ששיטפונות הם תופעה מרגשת לכל הדעות עדיין תופעה זו אינה חפה מסיכונים ומסכנות: הכבישים חלקים, הנחלים השונים עשויים להיות מוצפים במים ועוד. לכן על מנת שהביקור יעבור בשלום, לפניכם כמה טיפים מועילים לנסיעה בטוחה בחורף במידה ואתם מגיעים לאזור.

תכננתם נסיעת שטח? מומלץ כי תחכו

למרות שהחורף הישראלי נחשב לקל יחסית, בעיקר באזורים מדבריים כמו מדבר יהודה, ים המלח או קיבוץ עין גדי עדיין יש להיזהר בתקופה הגשומה, במיוחד עם מגיעים לראות שיטפונות. אומנם ישנם מסלולי טיול אשר מיועדים לרכבים מסוגים שונים, עם זאת בתקופת החורף גם הם צופנים סכנות. אם אתם מהטיפוסים המעזים - יש להימנע מנסיעה בכבישים סלעיים או מצוקיים במיוחד בימים הראשונים לאחר הגשם, על מנת להימנע מסכנת החלקה, רצוי שלא להיכנס לתוך אפיק הנחל גם אם הזרימה נראית קלה וכן מומלץ להמעיט כמה שניתן בנהיגה בעיקר בימים בהם ישנן ערפל המכביד על הראייה.

לנקוט משנה זהירות בעת כניסה לנחלים

באזור ים המלח ומדבר יהודה ישנם מסלולים רבים וכבישים אשר ידועים כמועדים לשיטפונות. לכן במידה וזה החשש יש להימנע מכניסה למסלולים מסוג אלו מראש. כמו כן יש להקפיד שלא לחצות בנסיעה זרימת מים בנחלים בעת שיטפון, גם אם למראית עין נדמה כי מדובר במים רדודים, לעיתים מראה יכול להטעות ועוצמת הסחיפה של המים יכולה להיות גבוהה משאתם חושבים. יש לציין כי אם הגעתם לצפות בשיטפונות הרי זה מבורך, תוכלו לעשות זאת במקומות רבים בהם ניתן לצפות במים הזורמים בבטחה. עם זאת יש לציין כי גם במקומות אלו אין להתקרב לאפיק הזרימה.

מילת המפתח – להישאר מעודכנים

השירות המטאורולוגי הישראלי מפרסם תחזית עדכנית של מזג האוויר אשר מתעדכנת פעמיים ביום. מלבד התחזית האתר מפרסם גם אזהרות בתוקף לציבור הרחב בהן מומלץ להתעדכן לפני הנסיעה. במידה ואתם מודעים לכך כי אתם מגיעים לחופשה בים המלח בתקופה גשומה, יש להתעדכן בהתראות של השירות המטאורולוגי לעניין סכנת שיטפונות בטרם עת ולפעול בהתאם להנחיות. כמו כן אם רוצים לטייל באזור מומלץ להגיע לשמורת טבע מסודרת עמן ניתן ליצור קשר טלפוני או לבדוק באתר של רשות הטבע והגנים לגבי הנחיות מיוחדות עבור ימים סוערים.

ולסיכום – כמה טיפים כלליים

ככלל לפני שיוצאים לדרך יש להתעדכן במזג האוויר הצפוי ובהנחיות מיוחדות אשר מגיעות בעקבותיו. יותר מכך בעת הנהיגה יש לשמור על מהירות קבועה, לנסוע לאט ובזהירות ולא לבלום בפתאומיות באף מצב. רצוי כי הצמיגים שלכם יהיו חדשים ובעלי אחיזה טובה ובכל מקרה, בכל נסיעה ארוכה כקצרה, מומלץ כי תיקחו עמכם טלפון סלולרי, בגדים חמים ומזון ושתייה, על כל צרה. בעזרת היערכות מוקדמת, זהירות מקסימלית וציוד מתאים תוכלו להפיק הנאה מרובה ולהרגיש כמה שיותר בטוחים בעת הנסיעה.