הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

מסלולי האופניים המרתקים באזור עין גדי

בשנים האחרונות החיבה אל רכיבת שטח הולכת וגוברת וניתן לראות ברחבי הארץ רוכבי אופניים רבים אשר מאמצים את הספורט המאתגר. ולמרות שארץ ישראל שופעת במסלולי אופניים, מסלולים באזור מדבר יהודה, עין גדי וים המלח נחשבים למועדפים ועשרות רוכבים נוהרים אליהם. הסיבה לכך: מגוון מסלולים מאתגרים, נוף מדברי עוצר נשימה ומזג אוויר נטול לחות ואידיאלי לרכיבה. זאת במיוחד בעונות האביב, הסתיו והחורף.


    

בשנים האחרונות החיבה אל רכיבת שטח הולכת וגוברת וניתן לראות ברחבי הארץ רוכבי אופניים רבים אשר מאמצים את הספורט המאתגר. ולמרות שארץ ישראל שופעת במסלולי אופניים, מסלולים באזור מדבר יהודה, עין גדי וים המלח נחשבים למועדפים ועשרות רוכבים נוהרים אליהם. הסיבה לכך: מגוון מסלולים מאתגרים, נוף מדברי עוצר נשימה ומזג אוויר נטול לחות ואידיאלי לרכיבה. זאת במיוחד בעונות האביב, הסתיו והחורף.

אז אם אתם חסידי רכיבת שטח המגיעים לאיזו חופשה בים המלח, ריכזנו עבורכם כמה מן מסלולי האופניים המרתקים ביותר באזור. שתהיה רכיבה נעימה!

מבחר מסלולי אופניים

§ מסלול 1: עין גדי מפל דוד

מפל דוד הממוקם בשמורת עין גדי הוא אחד המקומות האטרקטיביים והיפים ביותר באזור. זו הסיבה גם שרבים אשר פוקדים את המקום לכל אורך ימות השנה. מדובר במקום יפיפייה, מעין נווה מדבר השופע בצמחייה, טבע ומים מכל עבר בעונת האביב האזור פורח במיוחד ומראהו שונה מכל מה שהיינו מצפים למצוא במדבר. מסלול האופניים נמצא בחלקה התחתון של השמורה כאשר במידה ורוצים להוסיף קורטוב של אתגר, ניתן להתייעץ עם פקחי השמורה ולשמוע מהם על מסלולים מומלצים. למרות שמדובר באזור השופע במים, רצוי להצטייד עם בקבוקי שתייה לפני שיוצאים.

§ מסלול 2: נחל פרצים, מישור עמיעוז נחל סדום

בים המלח ישנם מסלולי אופניים רבים כאשר אחד הפופולריים ביניהם מתחיל בנחל פרצים. המסלול ממשיך בקניון המתפתל של נחל חוואר ומטפס עד למישור עמיעוז. ככלל מדובר במסלול אשר מתקדם כלפי מעלה, כך שעליכם לקחת נשימה עמוקה ולהגיע עם המון אוויר בריאות. ממישור עמיעוז ממשיכים לטפס אל פסגת הר סדום, שם בנקודת תצפית עוצרת נשימה עושים מנוחה קטנה ונהנים מהנוף. מכאן הדרך למטה סלולה ויורדים אל סוף המסלול דרך נחל סדום. מדובר במסלול רכיבה של 25 ק"מ הנחשב למאתגר טכנית, אבל שווה כל מאמץ או טיפת זיעה בסופו.

§ מסלול 3: הר עמשא עין גדי

לאלו מכם שמחפשים לאתגר את עצמם כמה שיותר, מסלול הרכיבה של הר עמשא לעין גדי ימצא כמתאים. המסלול מתחיל בקיבוץ הר עמשא, ממש בכניסה לישוב ועובר דרך נקודות ציון רבות ומעניינות ביניהן תל קריות, הבדואים השוכנים במערות, מצפה נחל רחם, נחל ערוגות, מצפה עין גדי, מעלה עין גדי, מעיין עין גדי ועוד. הזמן המומלץ לרכיבה הוא בעונת החורף והאביב כאשר יש לקחת בחשבון שמדובר במסלול של 60 ק"מ אשר לכל אורכו אין נקודות מילוי מים, כך שיש להצטייד בהתאם ולהגיע עם תגבור.

§ מסלול 4: סובב מצוקי דרגות ומצוק ההעתקים

מסלול אופניים זה כולל הכל מן הכל: ירידות מאתגרות, טיפוסים ועליות ובעיקר תצפיות עוצרות נשימה אשר הופכות את המאמץ למאוד משתלם. המסלול מתחיל מחוץ למצוקי דרגות לכיוון צפון ובמקביל לים המלח. בתחילת הדרך הרכיבה קלה יחסית ומגמת העלייה מתונה. עם זאת המסלול כולל עליות וירידות במטרה לחצות את הוודאיות, וכן ציוני דרך מגוונים ביניהם מכלאות צאן, נוף של בקעת אורקאינה ונחל דרגות.

§ מסלול 5: ערד ים המלח דרך נחל בוקק ומעלה יזרח

כאמור מסלולי אופניים באזור ים המלח לא חסרים כאשר ישנם רבים אשר מגיעים לערד ובחזרה. אחד מהם הוא מסלול אשר מתחיל בערד, עובר דרך נחל בוקק המרהיב ומסתיים במעלה יזרח. נקודת המוצא של הטיול היא בתחנת דלק אלון בכניסה לערד, ליד מנחת ערד ודרך שביל ישראל. מדובר במסלול סינגלים אשר כולל את חציית הבקעה וטיפוס על שתי שלוחות עד שמגיעים לערוצי נחל בוקק. הרכיבה בערוץ הנחל מובילה לתצפית של מפל בוקק ולבסוף מעלה יזרח. שם עומדות לרשותכם כמה וכמה אפשרויות להמשך המסלול אשר נראות מבטיחות במיוחד או לחלופין ניתן לסיים את המסלול ולחזור ברכב לערד.

§ מסלול 6: מסלול חצי גמל אדום

אם הנכם מיטבי רכיבה אשר לרשותם עומדות יכולות טכניות טיול אופניים מדברי באזור ים המלח ומדבר יהודה יתאים לכם עד מאוד. אחד המסלולים הפופולריים עבור רוכבים מיומנים הוא המסלול של חצי גמל אדום. מסלול זה מתחיל באזור המלונות, בתחילת נחל יעלים ולצד מאהל בדואי גדול. המסלול כולל אטרקציות רבות בין היתר תצפית אל מצדה וערד, מאהל בדואי, מפל מרחף ועוד. את המסלול מומלץ לבצע בעונת החורף אך לא בתקופת השיטפונות זאת בשל העובדה שיש לחצות מספר נחלים בדרך. כמו כן ניתן לעשות את המסלול גם בתחילת האביב או בסוף הסתיו.

§ מסלול 7: מצוקי דרגות לקיבוץ קליה

כמדי שנה נערך בים המלח אירוע ספורטיבי במיוחד הנקרא סובב ים המלח. אירוע זה מושך אליו את מיטב רוכבי האופניים מרחבי הארץ והאזור. המסלול שמתחיל במצוקי דרגות ומסתיים בחוף קליה, היה אחד ממסלולי המרוץ בחלוף השנים תוך שמספק אתגר למשתתפים. תחילת המסלול: ליד שער הבסיס של מצוקי דרגות. המסלול נמשך לאורך המצוק עד הירידה לכיוון קיבוץ קליה, שם יש לעבור בין המטעים לחצות את הכביש ולהגיע אל היעד הסופי והוא החוף. אל המסלול מומלץ לצאת בתקופת החורף, הסתיו או תחילת האביב וכמובן שמומלץ שלא לשכוח לקחת אתכם הרבה מים.

מציאת מסלול הרכיבה האידיאלי

ישנם מסלולי רכיבה רבים וטובים באזור קיבוץ עין גדי, ים המלח ומדבר יהודה. על מנת לבחור את המסלול האידיאלי ניתן להתייעץ עם מומחים לאזור ולהם מידע רב על המסלולים המומלצים, אורכם, דרגת הקושי שלהם, הכישורים הנדרשים, עונת השנה המומלצת, האטרקציות שתראו בדרך ושאר פרטים הנחוצים לכם כדי להגיע להחלטה על המסלול המתאים ביותר עבורכם. כמו כן לרשותכם מגוון גדול של אפשרויות לינה באזור ים המלח והסביבה, כך שתוכלו לשלב את הרכיבה על אופניים כחלק בלתי נפרד מהחופשה שלכם.