הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

סגולותיו של ים המלח

אנחנו מכירים אותו בשם הסתמי והפשוט כל כך, "ים המלח". אולם לאותו ים, אשר צמחיה, דגים ובעלי חיים אחרים אינם יכולים לחיות בו, בשל רמת המליחות הגבוהה שלו (ומכאן שם נוסף שלו - "ים המוות"), תכונות רבות ובריאות לגוף ולנפש האנושיים. אותן תכונות, הן אלו ההופכות את ים המלח (והאזור העוטף אותו) לאחד מאזורי הבריאות המבוקשים והידועים בכל העולם. תכונות אלו, אגב, ידועות מזה מאות שנים, וישנן עדויות כבר בדברי חז"ל על השימוש שנעשה במי ים מלוח זה לצורך ריפוי מחלות רבות.


    

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  

 
אנחנו מכירים אותו בשם הסתמי והפשוט כל כך, "ים המלח". אולם לאותו ים, אשר צמחיה, דגים ובעלי חיים אחרים אינם יכולים לחיות בו, בשל רמת המליחות הגבוהה שלו (ומכאן שם נוסף שלו - "ים המוות"), תכונות רבות ובריאות לגוף ולנפש האנושיים. אותן תכונות, הן אלו ההופכות את ים המלח (והאזור העוטף אותו) לאחד מאזורי הבריאות המבוקשים והידועים בכל העולם. תכונות אלו, אגב, ידועות מזה מאות שנים, וישנן עדויות כבר בדברי חז"ל על השימוש שנעשה במי ים מלוח זה לצורך ריפוי מחלות רבות.

 

חופשה בים המלח - בריאות לגוף ולנפש

היתרון הבריאותי הראשון, אשר בו תחושו מיד ברגע בו תדרוך כף רגליכם במקום הנמוך ביותר בעולם, הוא השלווה שמתפשטת בגופכם. השילוב בין גווני הכחול והתכלת של מי הים, הלבן הבוהק של גבישי המלח הגדולים, הבוץ השחור ועתיר הגופרית והגוון הזהוב של האדמה (המלוחה מידי עבור רוב סוגי הצמחים) המקיפה את הים, משפיעים כבמטה קסם על הנפש והגוף, וכבר ברגע זה, אתם מתחילים במסע הבריא והמהנה לתחושה טובה יותר.

 
 

 

זה בטוח משהו באוויר

כאשר וידאנו כי הנפש מתחילה במסע שלה לרוגע, זה הזמן להתחיל לדאוג לגוף. גם כאן, חופשה בים המלח יכולה לפתוח בפניכם אפשרויות רבות, שכן האוויר באזור הוא יבש ונקי מזיהומים ואלרגנים שונים ומסייע בטיהור מערכת הנשימה ובהקלה על בעיות נשימה שונות. מיקומו הנמוך של הים, גורם ללחץ ברומטרי גבוה ומעשיר את האוויר בחמצן וברום, כך שגם כאלה אשר אינם סובלים מבעיות בדרכי הנשימה, ייהנו מהיתרונות ומההשפעה שיש לאוויר באזור על גופם, עורם ועל התחושה הכללית שלהם. באזור ים המלח - כל נשימה פירושה עוד מנת בריאות עבורכם. אתם מכירים מקום דומה לזה?

 
 
 

 

שמים את הרגליים על הקרקע

עד כה, עסקנו באוויר ובתחושה, שניהם דברים ערטילאיים, אשר, למרות חשיבותם, לא תוכלו לראות, אלא רק לחוש בהם. הבה נעבור למשהו מעט יותר מוחשי וגשמי, הגוף והעור שלנו. גם כאן, ים המלח צופן בחובו מבחר מגוון של דרכים בהן תוכלו לתגמל את הגוף והעור שלכם ובכך, להודות להם על העבודה הקשה שהם עושים בהגנה עליכם ביומיום, מפני האוויר העירוני המפויח והמשימות הקשות שאתם מטילים עליהם. בנוסף לאוויר המועשר בברום ובחמצן, ים המלח עשיר במינרלים ובמלחים, אשר מנותבים לטיפולי בריאות וטיפוח שונים.

 
 

 

שקעתם בבוץ? שיהיה לכם לבריאות

חמי עין גדי הם, אולי, המקום היחיד בעולם, שבו הביטוי "לשקוע בבוץ" מקבל מובן חיובי ובריא. הבוץ המינרלי השחור, הרווי בגופרית וחרסית, מחולל פלאים לעור. 6 הבריכות התרמו-מינרליות שבחמי עין גדי Sea of Spa, שמימיהן חמים ועשירים בגופרית, מסייעות בריפוי ושיקום רקמות. ישיבה בת רבע שעה במי בריכה כזו, אשר מקור המים בה הם מאגרי המים התרמו-מינרליים שבמעמקי האדמה באזור השבר הסורי - אפריקאי, מעניקה לסובלים מבעיות עור שונות (כפסוריאזיס) טיפול שגם עשרה תכשירי קוסמטיקה (או תכשירים רפואיים) לא יוכלו להגיע ליעילותו. המתחם עצמו, מציע, בנוסף לחוף הים, לבריכות ולבוץ המינרלי, גם תעסוקה נוספת כבריכת מים מתוקים, מסעדה וחנות קוסמטיקה, בה תוכלו לרכוש מוצרי קוסמטיקה שיסייעו לכם לשמור על עורכם בריא, גם כאשר תשובו מהחופשה.

 
 

 

סינרגיה - גוף ונפש

ניתוב יעיל נוסף לחומרים הבריאים שמצויים בים המלח ובבוץ, עושה ספא עין גדי, הידוע גם בשם ספא סינרגיה. הספא, הממוקם במלון עין גדי, מציע תפריט טיפולים המשלב בין טיפולים מסורתיים וקלאסיים בני אלפי שנים (כטיפולים שמקורם במזרח הרחוק) לבין טיפולים מודרניים (כניקוי רעלים). בספא זה ניתן למצוא אף טיפולים יוצאי דופן שאינם קיימים בשום ספא אחר בעולם כחבישת תמרים, או פילינג מור ולבונה, אשר מייחדים אותו ויוצרים חיבור חזק לעברה ההיסטורי העשיר של עין גדי. בספא תוכלו ליהנות מחמאם תורכי, סאונה יבשה וטבילה בשתי הבריכות שבמקום (האחת חיצונית ובה מים מתוקים והשניה פנימית ומחוממת ובה מים מלוחים).

 
 
 

 

אז מה היה לנו שם?

עבור אלה שלא התחשק להם לקרוא את כל הפירוט, נרכז את עיקרי הדברים, במעין "רשימת מכולת" בריאה:

  • פסטורליה אמיתית שמורכבת מהצבעים הכי מרגיעים שיכולים להיות, בנוף שמקדם את פניכם כבר ברגע שאתם מתקרבים לאזור ים המלח
  • אוויר מועשר בברום ובחמצן שמשפיע על הנפש, העור והשיער - כל כך בריא, שבשלב מסוים, תצטערו שאינכם יכולים לארוז חלק ממנו בבקבוקים ולקחת איתכם בחזרה, כאשר אתם שבים מהחופשה
  • בוץ מינרלי עשיר בגופרית וחרסית, שכיסוי עורכם בו איננו משפיע רק על העור, אלא חודר ומבריא את הרקמות לעומק
  • מי ים עשירים במלחים ובמינרלים שהשפעתם על העור והגוף ידועה מזה אלפי שנים
  • שמש מלטפת ומבריאה, אשר ממקסמת את ההשפעה שיש למי ים המלח ומעצימה אותה לצורך ריפוי בעיות עור שונות
  • מי מעיינות תרמו-מינרליים חמים ממאגרים תת קרקעיים, אשר מרפאים את העור, מרפים את השרירים ומשחררים מתחים מהגוף
  • נווה מדבר, קיבוץ עין גדי, שמנתב את כל מה שמעמיד הטבע לרשותכם ומאפשר לכם להשתמש בו בצורה המיטבית בספא

 

עם כל כך הרבה נתונים ויתרונות, אין זה פלא, כי ים המלח נחשב לאחד המקומות המועדפים לחופשה על ידי עשרות אלפי נופשים מהארץ ומכל רחבי העולם.