הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

ים המלח – לכל המשפחה

מתכננים סוף שבוע בים המלח יחד עם כל המשפחה? תוהים אילו פעילויות תוכלו לשלב במהלך השהות שלכם באזור, ובעיקר כאלו שמתאימות לילדים? אם כן, הנה כמה רעיונות לאטרקציות נפלאות, שמתאימות לכל הגילאים:


    

מתכננים סוף שבוע בים המלח יחד עם כל המשפחה? תוהים אילו פעילויות תוכלו לשלב במהלך השהות שלכם באזור, ובעיקר כאלו שמתאימות לילדים? אם כן, הנה כמה רעיונות לאטרקציות נפלאות, שמתאימות לכל הגילאים:

הגן הבוטני בעין גדי

הזמנתם מלון בים המלח? אל תפספסו את הגן הבוטני שבקיבוץ עין גדי, אטרקציה מושלמת למשפחות עם ילדים. בגן, המשתרע על שטח של 110 דונם, יש למעלה מ – 900 מינים שונים של צמחים, המותאמים למזג האוויר האופייני למקום, מזג אוויר יבש וחם מאד. בגן אפשר לראות מקרוב צמחים טרופיים מסוגים שונים, עצי ענק ומאות קקטוסים בגדלים ובצבעים שונים. אפשר לסייר בגן באופן עצמאי או במסגרת קבוצתית. אם אתם מגיעים יחד עם משפחות נוספות, תוכלו לארגן סיור קבוצתי, המתאים ל – 20 איש ומעלה, סיור ללא תשלום, ברחבי הגן. אפשר גם להגיע אל הגן בשעות החשיכה ולהתרשם מהאווירה המיוחדת בזכות התאורה הצבעונית והשקט שבמקום.

הר סדום ומערת הקמח

מדובר באחד ממסלולי הטיול האהובים ביותר על משפחות עם ילדים, מסלול טיול שאפשר לשלב אותו בכל עונה. בין אם זה סוף שבוע בים המלח באביב או אולי בחורף, המסלול מתאים בכל תקופה, למעט בימים גשומים במיוחד אז עשויות להיות הצפות באזור. מסלול זה מתחיל במישור עמיעז והוא יורד אל יובליו של נחל פרצים. המסלול מתפתל בתוך חוואר הלשון ומפגיש את המטיילים עם ציור קיר טבעיים עתיקים במיוחד. בחלקו המזרחי של הנחל נמצאת מערת הקמח, העשויה מסלעי מלח ומחוואר הלשון. מדובר במסלול הליכה קל מאד, העובר בתוך קניון יפהפה ומפגיש את המטיילים עם תצורות טבע עוצרות נשימה. יש לבדוק עם רשות הטבע והגנים לפני שיוצאים לדרך האם מערת הקמח פתוחה למבקרים, ובמידה ולא ניתן לעשות את המסלול מבלי לבקר בה. משך ההליכה הוא כשעה אחת בלבד והמסלול מסומן וברור. אפשר לגוון את המסלול ולשלב בו תצפית מהר סדום, שאליה מגיעים לקראת שקיעה כדי לצפות ביופיים המרהיב של השמיים רגע לפני ששוקעת השמש.

גן לאומי מצדה

האתר החשוב הזה מושך אליו מבקרים רבים לאורך כל השנה וגם לא מעט משפחות עם ילדים, המזמינות מלון בים המלח ושוהות באזור מספר ימים. מדובר באתר מורשת עולמית, אתר בעל חשיבות היסטורית רבה במיוחד. אפשר להצטרף לסיור מודרך הכולל גם טיול באזור, לרבות עלייה להר מצדה דרך שביל הנחש או להסתובב במקום באופן עצמאי. המקום פתוח לאורך כל השנה וביקור בו הוא הזדמנות מצוינת עבור הילדים ללמוד מעט על ההיסטוריה היהודית ועל אחד מאירועי הגבורה החשובים ביותר.

סוף שבוע בים המלח הוא הזדמנות להתנתק מהעיר הגדולה, לבלות זמן איכות עם הילדים ולהכיר את אחד האזורים היפים ביותר בארץ. אפשר לשלב בו לא מעט אטרקציות וגם ביקור באתרים חשובים באזור. מומלץ לתכנן את הטיול בהתאם למזג האוויר ולא לשכוח להצטייד גם בנעליים נוחות להליכה.