הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

ביקור רפואי בים המלח – כיצד הביקור תורם למחלות שונות

ים המלח ידוע בתור אטרקציה תיירותית בולטת, אך האמת היא שיש לו עוד המון יתרונות ו"שימושים" שניתן לנצל במסגרת הביקור. יתר על כן, ניתן לראות את צמד המילים "ים המלח" (או "ים המוות", כפי שהוא נקרא בשפות רבות אחרות) גם במסגרת תיאורים רבים של טיולי תיירות רפואית – כלומר, שילוב בין אטרקציות תיירותיות נטו לבין פעילויות בעלות ערך משמעותי רב עבור המבקרים.
    

ים המלח ידוע בתור אטרקציה תיירותית בולטת, אך האמת היא שיש לו עוד המון יתרונות ו"שימושים" שניתן לנצל במסגרת הביקור. יתר על כן, ניתן לראות את צמד המילים "ים המלח" (או "ים המוות", כפי שהוא נקרא בשפות רבות אחרות) גם במסגרת תיאורים רבים של טיולי תיירות רפואית – כלומר, שילוב בין אטרקציות תיירותיות נטו לבין פעילויות בעלות ערך משמעותי רב עבור המבקרים. כך, ים המלח מעניק יתרונות רבים לטיפול במחלות שונות. סגולות אלו היו ידועות מזה מאות שנים רבות – אפילו האצולה של רומא הזמינה במיוחד מים מים המלח למטרות טיפוליות שונות. להלן מספר עובדות על מחלות שבהן ניתן לטפל במסגרת ביקור רפואי בים המלח.

מחלות עור

אחד מתחומי הרפואה שמקבלים יחס משמעותי ביותר באזור ים המלח הוא, כמובן, מחלות העור. למשל, אטופיק דרמטיטיס (מחלה דלקתית של העור הידועה גם בשם "אסתמה של העור"), בעיה כרונית המופיעה בקרב תינוקות ועשויה להימשך גם בשלבים מאוחרים יותר בחיים. מחלות עור נוספות שניתן לטפל בהן בים המלח הן דרמטיטיס, אקנה ועוד. המאפיינים המרפאים של המינרליים הנמצאים גם במים וגם בבוץ של ים המלח, המתפקדים בתור גורמים מבריאים ומטפחים, כך שמדובר גם בטיפול אנטי אייג`ינג טבעי עבור נשים המעוניינות לשמור על מראה פנים זוהר ורענן לאורך שנים רבות.

מחלות פרקים (ראומטולוגיות)

מחלות פרקים זוכות לתשומת לב מיוחדת באזור ים המלח, ואפילו ניתן למצוא מרפאות מיוחדות שבהן משלבים טיפולים קונבנציונליים עם התוספות הייחודיות של ים המלח. מחלות פרקים מטופלות באמצעות עיסויים במינרלים, הידרו-תרפיה (טיפול במים) וכיוצא באלה. גם למזג האוויר המיוחד של המקום הכי נמוך בעולם יש השפעה חיובית על מחלות רבות, מבחינת טמפרטורה, לחות, לחץ ברומטרי ועוד. מחלות פרקים הן בעיקר כרוניות, אך גם הקלה זמנית מהווה תרומה חשובה לתחושה הכללית, ואנשים רבים חוזרים למקום מדי שנה על מנת להקל את הכאבים ולהרגיש יותר טוב, לפחות למספר ימים. בנוסף, השילוב של טיפולים קונבנציונליים עם טבילה בים המלח עשוי להעניק את התוצאות הטובות ביותר לטווח הארוך והקצר כאחד.

מחלות כרוניות ואלרגיות

אלרגיות הן אחת הבעיות החמורות ביותר של העולם המודרני. בדומה למחלת אטופיק דרמטיטיס שמהווה תגובה של הגוף לגירויים חיצוניים, האלרגיה יכולה לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות, ורובן אינן נעימות באותה המידה. כאשר עוברים טיפול משולב, או אפילו טבילה בים המלח לצד מריחת בוץ, הגוף משתחרר מרעלנים, מה שעשוי להרגיע את הגירויים שמביאים להתפרצויות של האלרגיות. לאחר שהייה של חודשים רבים בסביבות לא בריאות ברמה האקולוגית, האוויר המיוחד של האזור הכי נמוך בעולם, לצד המינרלים הייחודים של ים המלח וטיפולי הבוץ מעניקים את התוצאות הטובות ביותר. מדובר במנוחה ובטיפול המשתלבים יחדיו בחוויית נופש בלתי נשכחת.