הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

טיפול בפסוריאזיס בים המלח: היתרונות של החשיפה לשמש

יתרון של ים המלח הוא ריכוז המינרלים הגבוה שנמצא בו אשר משפרים את זרימת הדם לתאי העור. האוויר באזור ים המלח אף הוא עשוי לתרום לריפוי מכיוון שהוא אינו כולל אלרגניים ולכן אפשר לשהות בחוץ לזמן ממושך ללא תופעות לוואי.


    

אחת מהטיפולים הפופולארים ביותר בפסוריאזיס הוא טיפול בים המלח. משרד הבריאות אף מממן את הירידה לים המלח באופן חלקי או מלא דרך קופות החולים עבור כל חולה שאחוז הכיסוי של נגעים בגופו הוא 50% או יותר. על מנת לקבל את האישור, יש לגשת לרופא המשפחה. אפשר לרדת לים המלח עם קבוצות מאורגנות מתואמות עם בתי המלון, או באופן עצמאי בתקופות הסתיו והאביב (בין החודשים מרץ לאוקטובר).

עיקרון הטיפול באזור ים המלח מבוסס על חשיפה לשמש באופן מבוקר והדרגתי בעירום מלא או כמעט מלא הנעשה על גבי גג המלון או במתקן שיזוף מיוחד הנקרא סולריום. בניגוד לחשיפה רגילה לשמש באזורים אחרים שעלולה לגרום לכוויות ולסרטן בזמן קצר יחסית, קרינת השמש בים המלח מכילה ריכוז נמוך יותר של קרינת אולטרה סגולה (UV) שהיא הקרינה המסוכנת.

מי שסובל מקשקשת צריך גם להשתמש בשמנים מיוחדים ומשחות לפני החשיפה לשמש ולמרוח קרם הגנה על האזורים שאינם פגועים.

עוד יתרון של ים המלח הוא ריכוז המינרלים הגבוה שנמצא בו אשר משפרים את זרימת הדם לתאי העור. האוויר באזור ים המלח אף הוא עשוי לתרום לריפוי מכיוון שהוא אינו כולל אלרגניים ולכן אפשר לשהות בחוץ לזמן ממושך ללא תופעות לוואי.

שילוב טיפול בים המלח עם טיפול טבעי בפסוריאזיס

אין ספק שהטיפול בים המלח הוא חשוב ומביא לתקופת הפוגה ארוכה יחסית, אך בהחלט ניתן ורצוי לשלב אותו עם טיפול טבעי בפסוריאזיס, על פי עקרונות הרפואה הסינית. טיפול זה כולל שימוש במשחות מיוחדות, המלצות תזונה ושימוש בצמחי מרפא מותאמים אישית.

מטרתו של הדיקור היא להפחית כאבים, לאזן מחדש את מערכות הגוף שנפגעו במחלה ועל ידי כך להקטין את הגרד. במקביל, נוטלים המטופלים צמחי מרפא, שלהם תכונות מרגיעות על הגוף ואף על המצב הנפשי, ובכך הם מזינים את העור ומפחיתים את הגרד.

לסובלים מפסוריאזיס חשוב גם להקפיד על תזונה נכונה ומתאימה. מלבד שימוש בתוספי תזונה ספציפיים, מורכב לכל חולה תפריט מותאם אישית עם מאכלים "חמים" ו – "קרים" המשפיעים על טמפרטורות הגוף.

הטיפול מתאים לסוגים שונים של פסוריאזיס ברמות שונות, החל מהצורות הקלות של המחלה הכוללות טיפות אדמומיות ועד לצורות קשות הכוללות דלקות, נגעים ופצעים מוגלתיים.

דגשים נוספים על הטיפול בפסוריאזיס

הן טיפול בים המלח והן טיפול טבעי במחלה הינם טיפולים משלימים וחשוב לשלב אותם עם טיפולים קונבנציונליים. עם זאת, בהחלט ייתכן שעם הזמן, תדירות השימוש בתרופות קונבנציונליות (כגון סטרואידים) יירד וכך יהיה ניתן להימנע מתופעות הלוואי השליליות שלהן.

בנוסף לכך, מכיוון שיש קשר ישיר בין המצב הנפשי של החולה לבין המחלה וחומרתה, חשוב לאמץ אורח חיים מאוזן ובמקרה הצורך להשתמש בשיטות הרפיה ושיחות טיפוליות.