הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

הפתרון הטבעי למחלות עור

אחת הסיבות שבגינה מגיעים תיירים לחופשה בים המלח היא כדי ליהנות מסגולותיו הייחודיות אשר בכוחן לסייע לבעיות בריאות רבות וביניהן מחלות עור.    

כינויו הוא ים המוות, אולם עבור רבים הוא ללא ספק ים החיים, היות ובכוחו לסייע בריפוי מחלות שונות ומגוונות, ביניהן מחלות עור. מיקומו הנמוך של ים המלח לצד מאפייניו הייחודים הובילו לפיתוחה של שיטת טיפול טבעית אשר מותירה מאחור את תרופות המרשם ותופעות הלוואי ויעילותה הוכחה במחקרים רבים. שיטת הטיפול נקראת טיפול אקלימי היות והיא מבוססת על האקלים הטבעי אשר שורר בים המלח לצד המשאבים אשר קיימים בו. שיטת הטיפול האקלימי יעילה לטיפול במחלות רבות החל מבעיות נשימה, דרך דלקות פרקים ועד למחלות עור.

 

אדמה, מים, אוויר ואש – ארבעת היסודות הפועלים בים המלח

 
בבסיסה של שיטת הטיפול האקלימי נמצא בוץ ים המלח אשר מקורו במעמקים, בוץ אשר שופע במגנזיום וכן בעשרות סוגי מינרלים ביניהם נתרן, אשלגן וסידן. כאשר הוא בא במגע עם הגוף מרקמו של הבוץ כמשחה ולמריחתו יש השפעה טיפולית של ממש. מלבד הרגעת העור במצבי גירוי ומתן הקלה משמעותית, בכוחו של הבוץ לסייע לריפוי מחלות עור מסוגים שונים. בנוסף לבוץ, האוויר העשיר בברום, קרינת השמש החלשה, מי ים המלח והמעיינות החמים בסביבה העשירים במינרליים, מוסיפים גם הם לאפקט הטיפולי ומסייעים לריפוי מחלות עור. לכן רבים מהאנשים אשר מגיעים לחופשה בים המלח פוקדים גם את אזור קיבוץ עין גדי ואת המעיינות החמים הנמצאים בסביבה וכך נהנים מהקלה משמעותית בתסמיניהן של המחלות השונות.
 
 
 
 

טיפולי ספא טבעיים

 

טיפולי ספא ים המלח מבוססים על הסגולות, המשאבים והמאפיינים שקיימים באזור באופן טבעי. הטיפולים נחלקים לארבעה סוגים עיקריים, כאשר השילוב בין השיטות משתנה בהתאם למחלת העור ממנה סובלים:

· הליותרפיה - חשיפה לשמש
· פלותרפיה – חבישת העור עם בוץ מחומם מים המלח
· תלסותרפיה - טבילה במי ים המלח
· בלניאותרפיה - טבילה בבריכות או באמבטיות של מים תרמו-מינרליים

כאמור ניתן לעשות וריאציות שונות בין טיפולי האקלים וכן ניתן לשלב ביניהם לבין טיפול קונבנציונלי ותכשירים ייעודיים כדי להשיג את מרב התוצאות. עם זאת חשוב שההמלצה על הטיפול והשילוב הנכון תינתן על ידי מומחה לדבר ולו ידע וניסיון בתחום.

 
 
 
 
 

בין המחלות שים המלח ידוע בטיפולן נמצאות אלו הבאות:

 

פסוריאזיס

פסוריאזיס היא אחת ממחלות העור בהן ניתן לטפל בים המלח. כאמור מדובר במחלת עור אשר נחשבת ליחסית שכיחה, היא אינה מדבקת ואינה גורמת לגרד או מיחושים שונים. מחלה זו מאופיינת עם משטחי עור אדומים אשר מכוסים בקשקשים לבנים בדרגות קושי שונות. במקרים בינוניים עד קשים של פסוריאזיס ההמלצה היא לשלב את הטיפולים הקונבנציונליים שקיימים יחד עם חשיפה לשמש בים המלח למספר שעות בכל יום ולתקופה של שלושה שבועות עד חודש ימים. החשיפה המבוקרת לשמש בשילוב עם טבילה במעיינות ובהם מים תרמו מינרליים, הן שיטות הטיפול שנמצאו יעילות ביותר לחולים בפסוריאזיס והשפעותיהן ניכרות לאורך זמן רב.

 

בהקת (ויטיליגו)

מחלת עור נוספת אשר ים המלח נמצא יעיל בטיפולה היא בהקת. בהקת זוהי מחלת עור אשר נגרמת כתוצאה מהיעדר תאי מלנוציטים בעור. התאים הללו אחראים על ייצור הפיגמנטים והיעדרותם יוצרת כתמים לבנים על העור. מחקרים מצביעים על כך כי לטיפול אקלימי בים המלח ישנה השפעה טובה על החולים בבהקת ושיפור ניכר נצפה אצל מרבית החולים אשר שהו בים המלח לתקופה של ארבעה עד שישה שבועות. ההמלצה היא לשלב בין הטיפול האקלימי לבין הטיפול המסורתי והוא מריחת משחה ייעודית על מנת לזכות לתוצאות מרביות.

 

דלקת עור אטופית

דלקת עור אטופית גם היא מחלת עור אשר ים המלח יעיל בטיפולה. מחלה זו הינה אסטמה של העור ולרוב היא פוקדת בעיקר ילדים ותינוקות. למחלה זו ישנם כמה וכמה תסמינים ביניהם: עור יבש ודלקתי, וגרד באזורים שונים של הגוף. היות ומדובר בילדים, הרצון הוא לתת מענה יעיל וטבעי, כאן טיפולי ספא ים המלח נכנסים לתמונה ובכוחם להציע מזור לבעיה, וברבים מן המקרים להעלים אותה כליל. אין זה ברור לחלוטין מהו הגורם המדויק אשר מוביל לשיפור במצב, עם זאת מחקר ידוע שנערך בשנות ה– 80 הצביע על שיפור משמעותי בחולים אשר טבלו בים המלח והראה כי חל שיפור במצב עורם עד להיעלמות מוחלטת של הנגעים. ההשערה היא כי מדובר בריכוז גבוה של מגנזיום במים אשר מייעל במידה משמעותית את תפקודי העור השונים.

 
 
 
 

יתרונות שקיימים רק בים המלח

 

אין ספק כי ים המלח הוא אחד מפלאי הטבע ומטרתם של התיירים אשר פוקדים אותו ואת קיבוץ עין גדי הנמצא בסמוך אליו, היא לא רק לחזות בפלא אלא גם ליהנות מסגולותיו ומתכונותיו המרפאות. החשיפה המבוקרת לשמש, הטבילה במעיינות תרמו מינרליים ובים המלח עצמו ומריחת בוץ עשיר במינרלים על העור, אלו הן שיטות הטיפול האופייניות לים המלח אשר מהוות את הפתרון הטבעי למחלות עור. לכן, לאלו אשר סובלים ממחלות עור כגון אלו המצוינות לעיל מומלץ לברר על הטיפול האקלימי ומידת יעילותו במקרה שלכם. לאחר קבלת המלצה רפואית, הגיעו לחופשה בים המלח ותיהנו מהפוגה קלה ומהטיפול המושלם לעור הגוף שלכם.

 

ים המלח מעמיד לרשות אלו הסובלים ממחלות עור, שלל אפשרויות טיפוליות בנוסף לטיפול הקונבנציונלי. זאת לצד אטרקציות נופש, בילוי ופנאי אשר יהפכו את השהייה לחוויה בלתי נשכחת, מיוחדת במינה ולא פחות חשוב – מהנה.