הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

טיפים לנופש משפחתי מוצלח בחגים - בישראל

בישראל יש הרבה חופשות ממסגרות החינוך, את זה לומד על בשרו כל הורה לילדים. ריבוי החופשים של תקופת החגים, לצד מזג אוויר נוח ומחירים מעט יותר נמוכים מעונת השיא של יולי-אוגוסט גורמים למשפחות ישראליות רבות להקדיש את התקופה הזו לחופשה המשפחתית השנתית, ובצדק מבחינות רבות. הפעם נתמקד דווקא בישראל ולא ביעדי חו"ל, עם טיפים שימושיים ורלוונטיים לנופש משפחתי מוצלח בחגים.


    

 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  

 
בישראל יש הרבה חופשות ממסגרות החינוך, את זה לומד על בשרו כל הורה לילדים. ריבוי החופשים של תקופת החגים, לצד מזג אוויר נוח ומחירים מעט יותר נמוכים מעונת השיא של יולי-אוגוסט גורמים למשפחות ישראליות רבות להקדיש את התקופה הזו לחופשה המשפחתית השנתית, ובצדק מבחינות רבות. הפעם נתמקד דווקא בישראל ולא ביעדי חו"ל, עם טיפים שימושיים ורלוונטיים לנופש משפחתי מוצלח בחגים.
 

קבעו מקום כמה שיותר זמן מראש

שוק התיירות הישראלי אינו מאופיין בצורה משמעותית בדילים של הרגע האחרון כמו שווקים תיירותיים במדינות אחרות בעולם. נכון שכיום ישנם דילים טובים כאשר מזמינים ממש בימים האחרונים, אפליקציות ייעודיות לזה ועוד אפשרויות, אך זו עדיין אינה נישה מפותחת מספיק ורחבה מספיק, לכן מבחינת נופש משפחתי לא רצוי להסתמך על מציאת דיל ממש ב"דקה ה-90". החלופה היעילה והמומלצת היא לקחת את זה לקצה השני ולבחור את מיקום חופשת החגים שלכם כמה שיותר זמן מראש.

אמנם אין כאן מרכיב של טיסות (אלא אם בחרתם באילת ואתם גרים במרכז וצפונה למשל), אך יש משמעות רבה להזמנה מוקדמת של החופשה שלכם. הבחירה המוקדמת מראש מאפשרת להשיג מחירים אטרקטיביים ומובטחים למלון שאתם רוצים וכמו כן את סוג החדר הרצוי לכם. הזמנה מראש גם מספקת לכם ראש שקט ונקי מלחץ לגבי החופשה שלכם – יש יעד, יש מלון מוזמן ואפשר בנחת לתכנן אטרקציות ופעילויות עם הילדים. שימו לב שעדיף לבחור באפשרות הזמנה שניתן לבטלה סמוך למועד החופשה מבלי לשלם קנסות וכמובן שהתשלום עצמו יתבצע רק במלון ולא מראש.

 
 
 

 

יצירת "מסורת" שנתית משפחתית

טיפ שימושי ויעיל נוסף לגבי ארגון נופש משפחתי מוצלח בחגים הוא לייצר מסורת משפחתית. למסורת יש משמעות וחשיבות והיא עוזרת לנו להתכוונן בהתאם ולהיערך כמו שצריך, זה נכון לחגים ואירועים משפחתיים ובהחלט נכון גם לגבי חופשות משפחתיות. אם החלטתם שבכל תקופת חגים אתם יוצאים לחופשה מסורתית, אז יהיה לכם יותר קל להיערך מראש ולא להזניח את הדבר. כמו כן יש משפחות אשר בוחרות מסורת יותר עמוקה וממש נופשות באותו אזור או באותו סגנון מדי שנה, זה מייצר המשכיות ואווירה מיוחדת במינה.

חישבו למשל על יציאה שנתית מסורתית לאזור ים המלח המקסים, כולל שהיה במלון ספא בים המלח, כל שנה מגוונים בטיולים ואטרקציות אבל נשארים גם עם בסיס משותף ומוכר לגדילה משפחתית מיוחדת.

 
 
 
 

בחירת מלון מפנק וכיפי

החיים בישראל יקרים ואין מה לומר, גם ענף התיירות בישראל מצריך השקעת סכומים גבוהים כדי ליהנות מחופשה משפחתית, בטח שבתקופת החגים. לכן טיפ חשוב הוא ליצור לעצמכם חופשה מיוחדת שבאמת תספק את כל מה שחופשה אמורה לספק – שינוי, שבירת שגרה, מילוי מצברים, פעילויות מיוחדות, פינוקים, התענגות על החיים הטובים וכיוצא באלו. אין בכך כדי לומר שאתם צריכים להוציא כל סכום שבעולם וכמובן שיש להתחשב ביכולות הכלכליות שלכם, אך השקיעו במלון איכותי, מפנק וכיפי וזה ישדרג לכם את החופשה.

 
 

 

 
תהיו מפתיעים!

לצד התכנון מראש ויצירת המסורת המשפחתית, חשוב גם לשמור על גורם ההפתעה כדי לייצר נופש משפחתי מוצלח בחגים. כך למשל ההורים יכולים להזמין מראש אטרקציה מפתיעה ו"סודית" עבור הילדים, בן הזוג יכול להפתיע את בת זוגתו בפינוק מיוחד כמו יום ספא או ארוחה מיוחדת וכן הלאה עם אינסוף אפשרויות להפתעות ופינוקים מיוחדים לאורך החופשה שלכם. זה יכול להיות חלק מהמסורת המשפחתית שלכם לגבי חופשות – שכל פעם יש גם מרכיבים לא צפויים וחברי המשפחה השונים מפתיעים זה את זה לאורך החופשה.

 
 

 

 
השקיעו בחוויות!

מחקרים בתחומי הפסיכולוגיה והכלכלה ההתנהגותית מראים שוב ושוב כי הדבר שאנחנו הכי זוכרים ושהכי משפיע עלינו הן חוויות, ולא מתנות חומריות כפי שניתן לחשוב במציאות הנוכחית של ימינו. לכן אחד הטיפים החשובים ביותר שלנו לגבי חופשת החגים הקרובה שלכם הוא להשקיע בחוויות מיוחדות, מהנות ומקוריות לכל המשפחה או לחברים ספציפיים בשבט המשפחתי שלכם. גם מתנות חומריות זה טוב ויפה ויש לכך ערך מבחינות רבות, אך חוויה היא משהו שנצרב בזיכרון וממשיך איתנו הרבה אחרי החזרה לשגרה הרגילה בבית.

היו ספונטניים ומקוריים, בחרו חוויות בחכמה ונהלו תהליך משפחתי משותף להחלטה מה תעשו במהלך החופשה. מעורבות של הילדים תיצור מחויבות רבה יותר לחופשה ותעזור להם לצאת עם מוטיבציה גבוהה יחד איתכם. פשוט חישבו אחורה לילדותכם, סביר להניח שהרבה ממה שיצוף יהיה חוויות שלכם עם ההורים והאחים שלכם – מחופשות, טיולים ושאר תקופות חיים.

 
 
 
 
 

לסיכום

נופש בישראל עשוי לעיתים להיות יקר יותר מנופש באתר תיירות פופולארי בחו"ל. אך יש דברים שרק המדינה שלנו יכולה להציע ובהחלט יש ערך לביטול הצורך לטוס. נופש משפחתי בנופים המגוונים והקסומים של ישראל יכול לבנות ולחבר את המשפחה, והחוויות שתצברו באמת יעצבו אתכם ביחד וכל אחד לחוד.