הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

הקניון היבש ומפל החלון בתקופת החורף

אם אתם מחפשים טיול מאתגר באזור ים המלח אשר מתאים במיוחד לימות החורף – המסלול של הקניון היבש ומפל החלון יהווה את הבחירה הנכונה ביותר. זאת במיוחד בשל העובדה כי בחורף מתמלאים גביו של הקניון במים, מדובר במחזה מרשים.


    

אם אתם מחפשים טיול מאתגר באזור ים המלח אשר מתאים במיוחד לימות החורף – המסלול של הקניון היבש ומפל החלון יהווה את הבחירה הנכונה ביותר. זאת במיוחד בשל העובדה כי בחורף מתמלאים גביו של הקניון במים, מדובר במחזה מרשים.

שמורת עין גדי אשר ממוקמת כקילומטר צפונית לקיבוץ עין גדי מהווה יעד תיירותי ולו רק בשל העובדה שניתן ליהנות בה ממסלולי טיול מגוונים בדרגות קושי שונות. באתר השמורה ישנם שני נחלים בהם זורמים מים לאורך כל ימות השנה והם נחל דוד ונחל ערוגות. לעומתם ישנו המסלול של הקניון היבש ומפל החלון אשר מתמלא במים רק בתקופת החורף, כתוצאה מגשמי האזור. לכן מסלול זה הפך לאטרקציה עבור מטיילים רבים המגיעים לחופשה בים המלח, מחפשים האתגר ומעוניינים לראות את גביו של הקניון כשהם מלאים.

קצת על המסלול

מדובר במקטע הנחשב למעט יותר אתגרי עם זאת, כן מתאים למשפחות עם ילדים ובתנאי שהילדים בפרט ובני המשפחה בכלל אינם חוששים ממעט אתגר. לעומת מסלולי טיול אחרים בשמורה מסלול זה אינו עשיר במים בכל עונות השנה אלא רק בתקופת החורף בו ניתן למצוא גבים עם מים עומדים. אל המסלול ניתן להגיע הן מכיוון הר ישי עליו יש לעלות מתוך בית ספר שדה והן מכיוון המסלול של נחל דוד תחתון, היות וזה חלקו העליון של המסלול. בקניון מחכה לכם מסלול כיפי ומהנה במיוחד הכולל בין היתר יתדות והליכה מתונה של חצי שעה. המסלול מסתיים במפל החלון, הנקודה התחתונה ביותר של הקניון היבש ובה תוכלו ליהנות מנוף מרשים למדי על חלקו התחתון של נחל דוד כשהוא זורם.

המים השופעים והשפעתם על הנוף בשמורה

כאמור המים השופעים אשר קיימים בשמורה הופכים אותה למוקד משיכה גם עבור בעלי חיים מסוגים שונים. ולכן המגיעים לטיול באזור יכולים להיפגש בסוגים שונים של ציפורים, שפני סלע, יעלים וזוחלים. כמו כן המים הרבים הם שהופכים את שמורת עין גדי לסוג של נווה מדבר ובו מינים של צמחים טרופיים ונדירים. ועד כמה שמראה זה מיוחד לכשעצמו בכל עונות השנה, בתקופת החורף ובהנחה כי היה זה חורף גשום ניתן לחזות בשמורה גם בצמחים חד שנתיים כמו חומעה ורודה, מקור החסידה, ושלח הערבות אשר מאפשרים למבקרים לחזות בנוף ייחודי של מרבדי פריחה בשלל צבעים ססגוניים.

מידע חיוני למטיילים

כאמור השמורה פתוחה גם בימות החורף בין השעות 8:00-16:00 כאשר הכניסה אליה מותרת עד לשעה אחת לפני הסגירה. הביקור כרוך בתשלום חד פעמי בכניסה בסך של 29 ₪ אולם ישנן הנחות לילדים, גמלאים, חיילים, סטודנטים, קבוצות גדולות וכיוצא בכך. זה המקום לציין כי במידה ומעוניינים להגיע למסלול של הקניון היבש ומפל החלון בתקופת החורף מומלץ ליצור קשר טרם ההגעה על מנת לבדוק באם ישנן הנחיות מיוחדות אותן יש לנקוט כתוצאה ממזג האוויר.

לפרטים נוספים אודות מסלולי טיול מומלצים בחורף אנו זמינים עבורכם ונשמח לעמוד לשירותכם.