הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

10 טיפים לחופשה רומנטית בים המלח

עם יד על הלב, מתי לאחרונה הקדשתם חופשה רק לעצמכם, כזוג? בלי משפחה, בלי ילדים, בלי עבודה, בלי אייפונים, אייפדים, טאבלטים, מחשבים ניידים, או אפילו חיבור אינטרנט אלחוטי זמין ומתמשך? לא, לא נשלח אתכם לבלות באי בודד (למרות שבמקרים מסוימים, ניתוק כזה מהסביבה יכול רק לשפר את הקשר הזוגי), אלא באופציה השנייה במעלה אחריו (והמציאותית יותר), חופשה בים המלח.


    

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  
עם יד על הלב, מתי לאחרונה הקדשתם חופשה רק לעצמכם, כזוג? בלי משפחה, בלי ילדים, בלי עבודה, בלי אייפונים, אייפדים, טאבלטים, מחשבים ניידים, או אפילו חיבור אינטרנט אלחוטי זמין ומתמשך? לא, לא נשלח אתכם לבלות באי בודד (למרות שבמקרים מסוימים, ניתוק כזה מהסביבה יכול רק לשפר את הקשר הזוגי), אלא באופציה השנייה במעלה אחריו (והמציאותית יותר), חופשה בים המלח.

איך מתחילים לתכנן חופשה רומנטית בים המלח? כיצד מתנתקים מכל העולם? מה עושים בחופשה כזו? איך לא עולים אחד על עצביו של השני? וגם - מהן האטרקציות השוות ביותר באזור ים המלח ועין גדי?

ליקטנו עבורכם מספר טיפים מוצלחים, אשר יהפכו כל חופשה בים המלח לחופשה זוגית מהנה, שלאחריה תשובו לשגרת חייכם מלאי מרץ, רעננים וקרובים מתמיד:

 
  • איך תבחרו מלון לחופשה זוגית - רוב הזוגות בחופשתם הזוגית מעדיפים לבלות את החופשה באופן נטול ילדים, בעיקר כאלה שאינם שלהם. אין קוטל רומנטיקה רציני יותר מאשר קולותיהם של ילדים מצווחים ובוכים בבריכה, בלובי או רצים בין החדרים. מלונות בים המלח יכולים להיות מלונות לחופשות משפחתיות או מלונות אינטימיים וקטנים יותר. לכן, בחופשה זוגית רומנטית, מומלץ להעדיף את בתי המלון והאכסניות הרגועים יותר שבאזור.
  • החליטו על ניתוק מהעולם - כן, זה עשוי להיות קשה שלא לפזול לכיוון הטלפון הנייד שלכם, במיוחד בשעות הראשונות (מכנים את זה "גמילה מטכנולוגיה"). תוכלו להצטייד בספרים, תשבצים, סודוקו, משחקי שח, טאקי, רמי, דומינו או כל תעסוקה מועדפת אחרת.
  • קיבעו שעות התקשרות עם העולם ה"חיצון" - אתם לא חייבים להשאיר את הציוויליזציה (והילדים שבבית) מאחוריכם לאורך כל החופשה. תוכלו לקבוע שעות מסוימות בהם תתקשרו אליהם ותתעדכנו במה שקורה בבית, או שהם יתקשרו אליכם בשעות קבועות ביום. הקפידו שלא לענות לשיחות מהעבודה, גם אם נדמה לכם שהן "מאד מאד מאד חשובות". יש לכם הזדמנות לבלות עם בן/בת הזוג זמן שהוא שלכם בלבד, נצלו את ההזדמנות הזו.
  • זכרו שאתם אינכם תאומים סיאמיים - אם אתם רגילים לתפקד לבד ובנפרד בחיי היומיום, תחושת ה"ביחד" בתחילתה של החופשה הזוגית עלולה להיות מלחיצה וצפופה מעט עבורכם. תוכלו לקבוע לכם שעות בהם אתם מבלים יחד, למשל טבילה משותפת בבריכה, וזמנים בהם אתם עוסקים בפעילויות הנפרדות המועדפות עליכם (לדוגמה פעילות בחדר כושר או ספא עין גדי).
  • דברו הרבה ביניכם - זוכרים את תחילת מערכת היחסים, השעות הממושכות בהם דיברתם על כל נושא בעולם, באריכות, מתוך כוונה להכיר באמת את האדם שמולכם? אולי זה יפתיע אתכם, אבל, איכשהו, חיים משותפים (וגם נישואין) אינם ערובה להיכרות עם בן הזוג שלכם, במיוחד כאשר במשך תקופות ארוכות השיחות ביניכם מצומצמות ל"איך היה בעבודה היום?" "מעולה, מה אוכלים?". אתם אינכם "אשמים" בכך, זו השגרה הנוגסת בכל חלקה זוגית טובה, אבל חופשה רומנטית מהווה הזדמנות לשנות את המצב.
 
 

אחרי שסיכמנו את כללי המשחק לחופשה הזוגית, הנה חמש פעילויות מומלצות שתוכלו ליהנות מהן בזמן חופשה בים המלח:

 
  • טיולים בסביבה - גם אם אינכם מחובבי ההליכה הממושכת ברגל, אזורי עין גדי וים המלח מציעים לכם הרבה אפשרויות בילוי וטיול מחוץ למתחם המלון בו אתם שוהים. תוכלו לבקר בשמורת הטבע שבעין גדי, ליהנות מטיול ג`יפים בנוף המדברי ועוד.
  • טבילה בים המלח - חייבים, לא? אם כבר הגעתם עד כאן, לא תיהנו מטבילה במים המלוחים והבריאים של הים הזה, אשר מכונה, מאד לא בצדק, אם תשאלו אותנו, "ים המוות"? בהחלט כן, לא רק מכיוון שמדובר בכיף, אלא בעיקר מאחר וטבילה בת שעתיים במים תחולל בעורכם פלאים כאלה שגם עשרה טיפולי קוסמטיקה יקרים לא ישוו להם.
  • הגן הבוטני בקיבוץ עין גדי - עוד V ענק שאתם חייבים לסמן ברשימת האטרקציות של האזור, הוא הגן הבוטני שבקיבוץ עין גדי, או אולי נכון יותר לומר הקיבוץ שבתוך הגן הבוטני, מאחר והגן הבוטני המפותח משתרע על כל שטח הקיבוץ ומכיל פינות חמד רומנטיות וציוריות, מהם יוכלו ליהנות גם כאלה שאינם חובבי בוטניקה מוצהרים. אל הגן הבוטני מצטרף האקו-פארק, הפארק האקולוגי, המבוסס על פינת החי של ילדי קיבוץ עין גדי שגדל והתפתח.
  • אתרים היסטוריים באזור - אתם לא חייבים לבקר בהם, אבל זה בהחלט מומלץ. עתיקות תל גורן (עין גדי הקדומה), הגן הלאומי - עתיקות עין גדי, בית הכנסת העתיק, הפסיפסים והמקדש הכלקוליתי, כולם יכולים להיות רומנטיים להפליא, כאשר תבקרו בהם עם בת/בן הזוג שלכם בעת השקיעה.
  • שמורת הטבע של עין גדי - שפני סלע, יעלים נוביים, שועלים מצויים ושועלי צוקים, צבועים, זאבים, דורבנים ואינספור סוגי עטלפים, אלה רק בעלי החיים ממשפחת היונקים שבשמורה הססגונית הזו. אליהם מתלווים עופות, רמשים, צמחים, עצים ושרכים הצומחים על גדות נחלים זורמים. אין ספק שאין מקום רומנטי יותר לבלות בו יום מהחופשה הזוגית שלכם.

 

 
 
לסיכום:

חופשה זוגית נשמעת כמו "תיק" לא קטן: לקום, לנסוע, להשאיר את כל הטכנולוגיה מאחור, להתנתק מהכל ולבלות זמן לבד-ביחד. אבל האמת היא, שאם תבלו אותה נכון, החופשה הזו עשויה להתגלות כדבר הטוב ביותר שקרה לזוגיות שלכם (פרט ליום בו נפגשתם, כמובן). מחופשה זוגית שמתוכננת ומבוצעת נכון, תשובו מחוזקים וקרובים מאי פעם, נכונים להתמודד עם האתגרים שהחיים השוטפים מספקים לכם מידי יום ביומו.