הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

אטרקציות בעין גדי

אזור עין גדי מהווה יעד תיירותי מוביל, המתאים לחופשה של כמה ימים בחורף ובעונות המעבר. מלבד שמורת עין גדי עצמה, יש באזור לא מעט אטרקציות המתאימות לכל מי שמתכנן נופש בים המלח ורוצה ליהנות מפסק זמן אמיתי. מתכננים נופש כזה באזור, ותוהים מה ניתן לשלב בו? הנה דוגמא לכמה מהאטרקציות, שתוכלו לשלב במהלך הביקור שלכם.
    

אטרקציות בעין גדי 

אזור עין גדי מהווה יעד תיירותי מוביל, המתאים לחופשה של כמה ימים בחורף ובעונות המעבר. מלבד שמורת עין גדי עצמה, יש באזור לא מעט אטרקציות המתאימות לכל מי שמתכנן נופש בים המלח ורוצה ליהנות מפסק זמן אמיתי. מתכננים נופש כזה באזור, ותוהים מה ניתן לשלב בו? הנה דוגמא לכמה מהאטרקציות, שתוכלו לשלב במהלך הביקור שלכם:

הגן הבוטני בעין גדי

מול נופי המדבר המשגעים, בתוך קיבוץ עין גדי עצמו, תמצאו קסם בלתי רגיל. הגן הבוטני בעין גדי הוא אתר תיירותי מוביל באזור ולא בכדי. יש בו למעלה מ – 900 מינים שונים של צמחים, שאת חלקם לא ניתן לראות במקומות אחרים. יש בו מגוון של קקטוסים וסוקולנטים ממינים שונים, צמחים טרופיים, צמחי בושם וקטורת, עצי דקל ותמר ועוד. אולם, היופי והייחודיות שלו היא העובדה שמדובר בגן בוטני בלב המדבר. גן בוטני, שעובדיו נאלצים להתמודד עם לא מעט אתגרים כדי לשמור עליו מטופח וירוק כל כך. אתגרים הקשורים למיקומו ולתנאיו. מדובר באזור יבש מאד עם כמויות מזעריות של גשם בכל שנה ושמש חזקה מאד. ובכל זאת, למרות הקושי, מצליחים בני הקיבוץ, המתפעלים אותו, לשמור על האסתטיקה שבו ובעיקר על שלל הצמחים שגדלים בו.

חמי עין גדי

מדובר באטרקציה שאסור לפספס, ובמיוחד כזו שמתאימה לחובבי הפינוקים. חמי עין גדי הם אטרקציה תיירותית בולטת מאד בסביבה, אליה מגיעים מבקרים מכל העולם. מדובר במתחם גדול עם מגוון של טיפולי ספא בים המלח, המנצלים את המשאבים הטבעיים שבאזור. במתחם ישנן בריכות מי גופרית ומים תרמו מינרליים, בריכת מים מתוקים, בוץ שחור המוצע למבקרים לשימוש חופשי וגם חוף רחצה פרטי. אפשר לבלות בחמי עין גדי כמה שעות וליהנות מפסק זמן בלתי רגיל.

מרכז מבקרים מצדה

נופש בים המלח, ולצד שלל הפינוקים שהוא מציע וגם לא מעט מסלולי הטיול והטבע, מוכרח לכלול גם קצת היסטוריה. מרכז המבקרים מצדה, שנבנה ממש על מרגלות הר מצדה, מספר את סיפורו של המרד הגדול, סיפור שהפך לסמל לחירות ולהתחדשות. במקום ישנם ממצאים ארכיאולוגיים רבים מאד, הממחישים מקרוב את עוצמתו של הסיפור ומלמדים לא מעט על חיי היום יום. במרכז ישנו אודיטוריום שבו מתקיימים טקסים וגם מספר אולמות קולנוע, המציגים את סיפור מצדה.

שמורת עינות צוקים

שמורת עינות צוקים היא שמורה קטנה יחסית, שנמצאת דרומית לגן הלאומי קומראן. אורכה של השומרה הוא 5.5 ק"מ והיא נמצאת בחלקו הצפוני של מדבר יהודה. השמורה מחולקת לשלושה חלקים: חלקה הצפוני, שבו נובעים עינות תנור ועינות קומראן הינו החלק שסגור למבקרים (2,700 דונם), חלקה הדרומי, המכונה גם "השמורה החבויה" שפתוח אך ורק לסיורים מודרכים (1,500 דונם) וחלקה המרכזי (500 דונם), שפתוח בתשלום לציבור והוא כולל גם אפשרות לרחצה בבריכות ה שמורה, שבהן שוחים דגים ממינים שונים, כמו אמנון הירדן, נאווית מצויה ועוד.