הזמנת חדרים באתר:
תאריך כניסה
תאריך יציאה

שיבורי - צביעת בדים יפנית

שיבורי היא אומנות יפנית של צביעת בדים על ידי טכניקות של קשירה, תפירה, קיפול, פיתול, כיווץ ודחיסה של הבד וטבילתו בצבע. בעבר, נהגו לצבוע את הבדים בצבע האינדיגו המפורסם, אותו היו מפיקים מן הצמח "ניל מכסיף", צמח שיש לו קשר הדוק ורב שנים עם עין גדי הקדומה. הוא הובא לאיזור ים המלח לראשונה בתקופת בית שני, ועדויות לשימושים בו בתקופה זו קיימות עד היום. 

יונית שמיר, אמנית מקיבוץ עין גדי, חקרה את מקורותיו של הניל המכסיף בעין גדי, התמחתה באומנות השיבורי ויצרה שתי סדנאות שיאפשרו גם לכם לחוות את את האומנות הקדומה והמהנה הזו:  
 
 
מסע בעקבות ה"אינדיגו" בעין גדי:
חוויה מרגשת של מסע בעקבות צבע האינדיגו, אשר מופק מצמח הגדל בעין גדי והיה בשימוש בימים קדומים.
המסע מתחיל בלב הגן הבוטני שבקיבוץ עין גדי, בתצפית על צמח הניל המכסיף ועל כפר עין גדי הקדום, בו גדל צמח זה לפני כאלפיים שנה. משם, ממשיכים אל הסטודיו, שם מחכים לכם תה מצמחי הגן וכיבוד קל. בסטודיו תכינו מוצרי בד שונים, תוך שימוש בצבע האינדיגו, וטכניקות של אומנות השיבורי היפנית. 
משך הפעילות: כשעה חצי
מתאים ל: קבוצות קטנות, משפחות, ימי הולדת וכו`.
 

 
 
 
סדנת שיבורי לקבוצות: 
חוויה של עבודה עם צבעים שונים, בדים ואביזרים מן הטבע בשיטות שונות ובאווירה אישית ונעימה. בסדנא תיצרו מוצרי בד שונים - תיקים, צעיפים, סימניות בד ועוד שיצבעו במגוון צבעים ומגוון טכניקות. הפעילות מתקיימת בסטודיו (לקבוצות קטנות), או ברחבי הגן הבוטני. 
משך הסדנא: כשעתיים
מתאים ל: קבוצות, אירועים פרטיים, ימי כיף לחברות ועוד. 
 
  
 
 סדנאות בעקבות בבתה:
חוויה מרתקת המאפשרת לקחת פסק זמן מחיי היום יום ולהתמכר לשקט המאפיין את המהות המדברית. הסדנה משלבת בין היתר סיפורים מחיי המקום, צביעת בדים ובניית מוביילים מחומרים טבעיים המופקים מחומרים וצמחים מקומיים. הסדנה תתקיים בבית התמר בשמורת עין גדי ותלווה בתה צמחים.
 
משך הסדנא: כשעה וחצי או יותר, תלוי בסוג ובאופי הקבוצה. 
מתאים ל: קבוצות, פעילויות גיבוש, ימי הולדת, בר/ת מצווה ועוד.
 
 
 
לפרטים ותיאום: יונית שמיר | 052-3630145 | joyonit400@gmail.com